GolfCzech.cz | Golfová škola | Dlouhá hra | Dlouhá hra v principech

26.2.2008

Dlouhá hra v principech

Pro tyto údery máme v klasické sestavě holí v begu jen některé hole.

Když jsme si koupili normální sadu holí, pak jsou to obvykle tři dřeva, očíslovaná 1, 2 a 3, železa v sestavě 3 až 9, dále pitčing vedž (piš pitching wedge), send vedž (piš sand wedge) a patr (piš putter).

K odpalům, při kterých potřebujeme dostat míček co nejdále před sebe, jsou nejvhodnější jednak dřeva a pak železa s nízkými čísly, tedy 3, 4 a 5.

Samozřejmě existují i železa s číslem 1 a 2. Ale – o jedničce železu se říká, že to s ní neumí ani panbůh, a dvojka není o nic lepší. Tyto dvě hole sice mají kratší šaft (piš shaft) než dřeva, ale tak malý loft (piš loft), že je dokáže zužitkovat pouze velice zkušený golfista.

Teď nastává otázka, kdy používáme dlouhou hru.

Obvykle je to na jamkách s parem pět a čtyři, což jsou nejdelší jamky na hřišti.

A opět je zde výhoda, že na těchto jamkách odpalujeme z odpaliště neboli týjing graundu (piš teeing ground), zkráceně nazývaného tý (piš tee).

Má to tu výhodu, že si míček můžeme tzv. natýčkovat neboli posadit na do země zapíchnuté týčko (piš tee), což je dřevěný nebo umělohmotný „hřebík“, který má prohloubenou hlavičku, aby z ní míček nespadl.

A ještě si řekněme, že pro dlouhé odpaly užíváme plný švih neboli sving (piš swing), kdy se s vybranou holí napřáhneme až za hlavu, pokud nám to tělo dovolí, a pak hlavně švihem trefíme míček.

Když uděláme vše jak má být, můžeme se po dotažení švihu kochat nějakých tři až pět vteřin pohledem na krásně letící balónek.

A to je pocit k nezaplacení.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Dlouhá hra

Hodnocení: 3,6/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Nadpis příspěvku Jméno Čas
Pocit k nezaplacení Jiří Mrňák 4.3.2008 10:38

Archiv »

Přidat komentář »