GolfCzech.cz | Golfová škola | Dlouhá hra | Úvodní slovo Oty Doležala

14.2.2008

Úvodní slovo Oty Doležala

Dlouhá hra je jednou ze součásti celé golfové hry. Patří k těm, které jsou nejčastěji trénovány na driving range, přesto ale pro samotnou hru má stejnou hodnotu jako krátká hra a patování, mnohdy ale menší.

Do této části patří i množství úderů, které lze zahrát právě při potřebě odpálit míček na velkou vzdálenost. Všechny si postupně probereme a vysvětlíme jejich mechaniku.

Ať už hráč odpaluje míček z odpaliště na jamkách s parem pět nebo na dlouhých čtyřparových jamkách, nebo zahrává míček z ferveje, příp. z bankru, a potřebuje umístit míček do vzdálených míst, jsou údery, které použije zařazeny do oblasti dlouhé hry. Vysvětlíme si, jak si stoupnout k míčku, jak uchopit hůl a s jakou razancí provést golfový švih.

Vydedukujeme, co a jak udělat, abychom zahráli slice či hook, příp. další údery, které pošlou míček na tu či onu stranu. A vysvětlíme si, kde jsou nejčastější chyby, které vytváří nechtěné rány.

Každá kapitola bude mít i své podkapitoly, protože rozsah této části hry je opravdu velký.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Dlouhá hra

Hodnocení: 3,6/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář