GolfCzech.cz | Golfová škola | Etika na hřišti aneb Mulligan radí | Pozdrav podruhé

16.8.2008

Pozdrav podruhé

Tak se k tomu ještě krátce vrátím.

Jde o pozdrav na hřišti.

Nedávno jsem si byl zahrát a jdouce se svými spoluhráči jsem na vedlejší ferveji (piš fairway) uviděl další hráče. A zcela automaticky mi vylétla pravá ruka nahoru ve stylu „Ave Caesar“.

Kupodivu mi podobným způsobem odpověděl pouze jeden ze čtyř hráčů hrajících jinou jamku. Asi to byli mimozemšťané překuklení za pozemské bytosti a tento pozdrav neznali. Nevím.

V každém případě i tento pozdrav namísto halekání na lesy typu „Ahoj Franto“, případně doplněný o dotaz na kvalitu Frantovy hry, byl kdysi nedílnou součástí golfu.

Zdravili se hráči kolem jdouce směrem ke své jamce.

Dnes se tento, dalo by se říci tělocvičný, úkon vytrácí. Škoda. Protože i když špatně vidím a nerozpoznám, koho vlastně zdravím, nebo dotyčné hráče neznám, jde přece jen o etiku. Etiku kontaktu s dalšími lidmi. A na golfu stejně jako v životě.

V tomto okamžiku mi to připomíná jedno zastavení v Beřovicích v klubovně, o kterém jsem již někde psal.

Dali jsme si schůzku s kamarádem Láďou zhruba na polovině vzdálenosti mezi námi, a samozřejmě kde jinde, když ne na golfu. To je holt naše postižení tou nákazou.

Přijeli jsme, pozdravili a zasedli ke kávě s tím, že prodebatujeme naše zájmy. Debatili jsme, probrali vše možné i nemožné, kolem nás chodili lidé, kterých tam chvílemi bylo požehnaně.

Když jsme pak vyrazili ke svým ocelovým ořům, povídám s lehkou ironií v hlase Láďovi:

„Sem už nepojedeme, všiml sis, že tě tady pozdraví i klika od WC?“

Co bylo důvodem této věty.

Prozaická věc – kdykoliv jsem se chtěl napít kávy, kterou piji po litrech a která mi vyloženě i v Beřovicích chutnala, a nesl ruku s hrnečkem k ústům, šel někdo kolem a povídá – „Dobrý den“.

Na což bylo slušné odpovědět, což jsem také učinil. Ale kávy se nenapil. Nakonec jsem ji do sebe nalil takřka celou, když jsem si vyčíhl okamžik, kdy ode mne všichni byli minimálně deset metrů.

Ale i tak – bylo to příjemné. Patrně je to dáno osobností paní prezidentky Jonášové, nebo možná podnebím. Nevím a v principu je mi to jedno. Podstatný je výsledek.

Vida, myslel jsem si, že to bude pár řádků. Ale i tak to jistě stálo za to. Protože pozdravit někoho, byť neznámého, není problémem. Obzvláště, když se pohybuje na golfu.

Takže přátelé, přeji vám pěknou hru a až se potkáme na hřišti, tak ne Ave Caesar, ale:

„Ave Golf“

Ota Doležal

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Etika na hřišti aneb Mulligan radí

Hodnocení: 4,4/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Nadpis příspěvku Jméno Čas
Stalo to za to? Petr Hemerka 16.11.2008 20:06

Archiv »

Přidat komentář »