GolfCzech.cz | Golfová škola | Etika na hřišti aneb Mulligan radí | Úvodní slovo Oty Doležala

1.2.2008

Úvodní slovo Oty Doležala

Rozhodl jsem se napomoci českému golfu tím, že budu glosovat různé situace v životě golfisty a také jeho činění na golfovém hřišti.

Bude to povídání o lidech a golfu, tu i onde, tam i dál, prostě takový seriál.

V perexu se otírám o golfové trenéry všech skupin, protože si myslím, že nevěnují velkou pozornost výuce chování budoucích golfistů na hřišti a jen je trápí na drejvyng rendži (piš driving range).

No a angličtinu uvádím ve fonetické verzi (jak je mým dobrým zvykem), protože dle zkušenosti všech nás víme, nejprve jsme se naučili mluvit, teprve pak psát a číst.

Samozřejmě se asi ozvou různí jazykozpytci a jazykoznalci, ale rád bych vzkázal těmto všem, prosím vás, jeďte někam, kde se mluví anglicky a poslouchejte. Na celé zeměkouli by to profesoru Hyggynsovi (piš Higgins) urvalo uši a Líza Důlitlová (piš Luise Doolitle) by byla se svým „hantecem“ hvězdou.

Jinak ještě jedno (už jsem to užil mnohokrát), nechápete-li rozdíl mezi TYKÁNÍM a TIKÁNÍM, tak je mi vás upřímně líto.

Tak a teď – proč MULLIGAN.

Prostě proto.

Je to známější golfista než Tajgr Vůds (piš Tiger Woods), Džek Nyklauz (piš Jack Nicklaus), Gery Plejer (piš Gary Player), Ármý Pálmr (piš Arnie Palmer), atd. dohromady. Jeho jméno vyslovují denně na všech prvních odpalištích světa tisíce golfistů a vzývají ho jako golfového génia. On přinesl do golfu lahodu nepočítaného prvního úderu, kdy nemáme ještě zavázané tkaničky u bot, o nějaké cvičné ráně před hrou ani nemluvě. Je to naše záchranná brzda, kdy před očima máme ještě vyčítavý manželčin, družčin, milenčin (dále doplňte dle vaší momentální situace) pohled, pakliže jsme se nevykradli zadními vrátky, abychom jim nemuseli pohlédnout do očí a slyšet vyčítavý tón jejich hlasu.

Tak zvaný „mulligan“ je psychickou berličkou nám všem psychicky labilnějším a méně odolným, kteří se snažíme golfovat.

A co na tom, že je to iluzorní postava, kterou si vymyslel Henry Beard, Amík, golfista, novinář a hlavně srandista. Vždyť je to jedno. Mulligan je náš Bůh a basta.

Takže vážení – jako první ponaučení pana Mulligana bych označil tři věty.

  1. Golf je jen hra.
  2. Neberte se při golfu tak vážně.
  3. Stejně se golf nikdy nenaučíte pořádně.
Přeji pěknou hru
Ota Doležal

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Etika na hřišti aneb Mulligan radí

Hodnocení: 4,4/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář