GolfCzech.cz | Golfová škola | Etika na hřišti aneb Mulligan radí | Golf je jen hra

3.2.2008

Golf je jen hra

V prvním povídání jsem na konci napsal tři krátké větičky, které bych postupně trochu rozebral.

1. Golf je jen hra

Věta holá bez jakýchkoliv kudrlinek. Přesto je to kdysi někým vyřčené moudro, na které mnozí z těch, kteří otloukají hřiště svými údery, zapomínají.

Ano, národ golfový se dělí na dvě skupiny.

Skupina první jsou chrti, kteří se ženou za vidinou jakéhosi čísla, která prý vypovídá o jejich golfových schopnostech. Jistě, ve zkratce z tohoto čísla vyvodíte, že dotyčný by měl být schopen zahrát příslušné hřiště o tolik a tolik ran navíc či na míň, než je norma zvaná par hřiště.

Naprosto jednoduchá matematika, která má sice ještě další kličky, ale v podstatě se to dá takto zjednodušeně říci. Mám na mysli normální hřiště pro většinu z nás, kteří hrají průměrný golf. Pak to platí.

Ovšem jsou hřiště, která byla vybudována pod heslem – budujeme mistrovské hřiště – a na těch tato jednoduchá matematika neplatí. Protože stavitelé hřiště trpí utkvělou představou, ba přímo stihomamem, že v Česku a okolí jsou jen a jen nadprůměrní golfisté a navíc je jich tolik, že každé takovéto hřiště bude jimi zaplněno od rána do večera a pakliže postaví sloupy s umělým osvětlením, tak i dlouho do noci.

Chyba lávky. Nejsou a nebudou. Vždy bude k dispozici jen a jen dav normálních hráčů.

A ti jsou sdruženi v druhé skupině golfistů, kteří hrají pro radost a nějaké „Hendykepovo číslo“ je jim v podstatě šuma fuk.

Těch nás je víc a nebojíme se vlka nic. Hrajeme pro radost ze hry tak, jako většina smrtelníků na této planetě a nenecháme se zblbnout davovou hysterií kvúlivá pomíjivé hodnotě.

Protože my máme radost ze hry, jsme rádi na světě, jsme rádi v přírodě a s přáteli a kamarády.

S těmi ctíme úsloví, že golf je hra.

Samozřejmě spolu vedeme lité boje o cokoliv, co nás nezruinuje a bavíme se při tom.

Nedávno mi jeden známý vyprávěl, že byl někde hrát v zahraničí, a před ním se šourali dědové a babky, mydlili to po padesáti metrech a náramně je to bavilo. A divíte se? Místo toho, aby seděli doma za pecí nebo v hospodě, tak se šli projít a přitom si zagolfovali.

Protože golf je opravdu jen hra. Nic víc a nic míň.

Na to přátelé nezapomínejte, až dostihnete nějaké pomalejší hráče. Nebo začínající. Mějte trpělivost a dbejte dobrých mravů, za pár let, až ti starší tady nebudou, se budete šourat vy a nadávat na vás budou ti později narození. Koloběh života se nezastaví.

Takže moji milí Maligeniové, hrajte si – protože kdo si hraje, nezlobí.

A když se vám nebo kamarádovi náhodou povede nějaký parádní úder, buďte rádi, že si můžete zahrát golf.

Přeji pěknou hru
Ota Doležal

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Etika na hřišti aneb Mulligan radí

Hodnocení: 4,4/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Nadpis příspěvku Jméno Čas
Odp: Golf je jen hra Ota DOLEŽAL 4.10.2008 22:54
Golf je jen hra Ema Matějů 3.10.2008 13:58

Archiv »

Přidat komentář »