Komentáře k lekci 'Etika na hřišti aneb Mulligan radí - Golf je jen hra'

Věta holá bez jakýchkoliv kudrlinek. Přesto je to kdysi někým vyřčené moudro, na které mnozí z těch, kteří otloukají hřiště svými údery, zapomínají.

Přidat komentář

Zpět

Golf je jen hra | Ema Matějů, 3.10.2008 13:58 | Reagovat » | Zpět «
Moc děkuji za Váš názor. Líbí se mi hlavně Vaše srovnání s pohledem a chápáním golfu v zahraničí. Přesně tento pocit jsem měla, když jsem se poprvé s golfem setkala - právě v zahraničí. O to víc mne překvapilo, že u nás je to opravdu hlavně hon na číslo HCP a nikoliv jen hra a nádherná relaxace a příjemný pohyb na vzduchu a v přírodě. Že se ale golf stal honem za číslem dokazuje i to, že na mnohá hřiště si už vlastně nemůžete jít zahrát pro radost - podívejte se do přehledu všech tutnajů, zejména soukromých a stím související blokace hřišť na hru pro radost. Nestala se někde chyba? S pozdravem "Hráčka pro radost"

Odp: Golf je jen hra | Ota DOLEŽAL, 4.10.2008 22:54 | Reagovat » | Zpět «
Milá Emo - hráčko pro radost. Díky za Váš názor i pohled na golf jako takový. Když nás, jako jste Vy a já, bude víc ... atd. S těmi turnaji je to tak. Dokud budou čeští hráči tak nesmyslně polapení do osidel hendykepových čísel a kluby budou hřiště ucpávat o víkendech turnaji, nic se nezmění. Při mých cestách po světě se mi líbil přístup klubů v Jižní Africe. Tam se turnaje konají v pracovní dny odpoledne, o víkendech slouží hřiště hráčům pro radost a pohodu, jak si kdo přeje. Krásný přístup - ale oni ten golf hrají pravidelně rok co rok již drahně let. Např. v Hougtonu, kde je členem Ernie Els a kde vás nepustí na hřiště, jste-li v kraťasech bez vlněných podkolenek, mají obrovskou tabuli cti, resp. soupis mistrů klubu. První mosazná tabulka se jménem je z roku 1923. A to je ten rozdíl. Takže snad se toho dožijeme také, že víkendy budou vyhrazeny pro hru v kruhu přátel, kdy si sestavíme flajt dle svého přání bez nějakého losování. Sám se zúčastňuji minima turnajů, protože chci hrát s lidmi, které mám rád a se kterými se pobavím. A nejsem atakován neurózou hráče, který si usmyslel, že je golfový bůh a právě ten den mu to nejde. Takže kdybychom se Emo někdy někde na hřišti potkali, rád si s Vámi zahraji - jen tak pro radost. Co Vy na to? Přeji pěkný den. Ota