GolfCzech.cz | Golfová škola | Golf+ | Čtyři skvělá patovací cvičení (nejen) na zimu

16.1.2011

Čtyři skvělá patovací cvičení (nejen) na zimu

Tato čtyři cvičení, která doporučuje Craig Martin, (ředitel golfu v David Carter Golf Academy, Albatross Praha), jsou ideální pro pilování techniky patování i mimo sezonu. Používá je například Tiger Woods a další špičkoví hráči. Není nic jednoduššího, než je vyzkoušet na malém putting greenu v indooru nebo dokonce doma na koberci. Při tréninku jednotlivá cvičení několikrát opakujte a zapisujte si výsledky, ať máte přehled, jak se zlepšujete.

Během cvičení myslete na to, jak se cítíte. Jednotlivá cvičení dělejte ze začátku opravdu pomalu, uvědomujte si chyby, ale víc se jimi nezabývejte.

Soustřeďte se! Patujte soustředěně.

Jakmile začnete být unavení nebo vás cvičení přestane bavit, už dál nepokračujte. Pokud se nejste schopni soustředit na hru, ztrácí trénink smysl. Je lepší desetiminutový trénink s plným nasazením něž hodinový, při kterém ztratíte koncentraci.

Cvičení 1 – Brána
Skvělé cvičení, kterým otestujete kvalitu svých puttů. Pokud si trénink chcete trochu ztížit, zmenšete bránu. Nebo hrajte delší putty.

Cvičení 2 – Zatlačené putty
Toto cvičení naučí hráče správně projít míčkem a správně protáhnout putt. Golfisté si při něm navíc uvědomí, že při patování je důležité opisovat oblouk a ne přímku.

Cvičení  3 – Breaky
Hráči si díky tomuto cvičení dokáží lépe představit dráhu puttu a zároveň dosáhnou správného rytmu. Najděte na greenu break (rozuměj svah, hrbol či podobnou překážku na greenu) a zahrajte několik puttů stáčejících se zprava doleva a zleva doprava.

Cvičení  4 - Hodiny
Toto cvičení je oblíbené mezi hráči různé výkonnosti. Stejně jako při Cvičení 3 se snažte najít na greenu break, aby byl každý putt jiný. Proto ani při tréninku nezapomínejte před každým úderem na cvičnou ránu.

Hezkou hru!

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Golf+

Hodnocení: 4,4/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář