GolfCzech.cz | Golfová škola | Golf+ | Koordinace hole a míčku

19.12.2010

Koordinace hole a míčku

V mnoha sportech lze vidět, že nejlepší hráči mají perfektní cit pro kontrolu ovládání Když se podíváte na jakéhokoliv vrcholového sportovce, umí úžasně zacházet se svým tělem i se sportovním vybavením. Má perfektní cit pro míč, hůl, raketu...

Stačí sledovat například Cristiana Ronalda, jak hraje fotbal, nebo Koby Bryanta při basketbalu. Oba umí nejrůznější triky, které sice nepoužívají při hře, ale zato hodně vypovídají o jejich talentu a dovednostech.

Kdybyste požádali jakéhokoliv špičkového golfového profesionála, aby předvedl nějaký trik s míčkem nebo s holí, bylo by opravdu velmi překvapující, kdyby žádný trik neznal.

Máme pro vás čtyři krátká videa. Doporučujeme, aby je vyzkoušel každý golfista, který chce získat cit pro míč a pro hůl. Začněte tím nejjednodušším (video 1) a postupně pokračujte dál.

Ukázka č.1:

Ukázka č.2:

Ukázka č.3:

Ukázka č.4:

Pozor, nácvik hry podle čtvrtého videa může být velmi obtížný až nebezpečný, proto trénujte velmi opatrně!

Užitečná rada

Když se někdo učí žonglovat, zpravidla se příliš soustředí na chytání míčku. Mnohem důležitější je ale míček správně házet, aby bylo potom jednoduché ho chytit. Stejné je to i s golfem. Nejprve se musíte naučit odpalovat míček ve správném rytmu... jako tikání hodin.

Až cvičení několikrát zopakujete, dokážete všechno, co jste se naučili, kombinovat podle vlastní potřeby. Jakmile všechna cvičení zvládnete, získáte lepší cit jak pro míč tak pro hůl a zároveň porozumíte jejich vlastnostem.

Takže hurá do cvičení - už brzy získáte lepší cit a kontrolu nad délkou úderů.

Hezkou zábavu a hodně štěstí!

 

Článek a obrazová dokumentace jsou vytvořeny ve spolupráci s Graigem Martinem (ředitel golfu v David Carter Golf Academy, Albatross Golf Resort, Praha).

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Golf+

Hodnocení: 4,4/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář