GolfCzech.cz | Golfová škola | Golfové vybavení | Jak nakupovat pánské golfové hole

23.1.2009

Jak nakupovat pánské golfové hole

Ti, kdož chtějí začí hrát golf, se mohou velmi jednoduše ztratit v současné nabídce golfových holí. Většina obchodů, ať již v kamenných obchodech (tzv. proshopech) či na internetu mají desítky značek ve všech cenových kategoriích.

Ideální pro začátek jsou golfové sety, tedy kompletní vybavení pro krátkou i dlouhou hru, a to včetně pouzdra, tzv. bagu. Tyto sety bývají finančně výhodné. Typický set obsahuje železa - 9x, fairwayová dřeva - 2x, putter a golfový bag. Mnohdy bývají dlouhá železa (označená čísly 3, 4, 5), která je dost téžké ovládat, nahrazena tzv. hybridy - tedy něco jako železo s velkou hlavou. Nezapomeňte, že v každém bagu lze mít pouze 14 holí, jinak vám hrozí při turnajích nebezpečí postihu.

Začátečnický set je možné koupit okolo 5.000 CZK, ovšem pokud to myslíte s golfem vážněji, vyplatí se investovat do lepších začátečnických setů - jak z pohledu hry, tak upgradu holí. Hole se zadní dutinou (cavity back) v hlavě hole se lépe ovládají a je jednodušší se s nimi trefit; shafty (násady) by měly být standard flex na všech holích. Rozhodně doporučujeme (pokud je to možné) hole nejdříve před zakoupením vyzkoušet!

Zároveň je důležité mít i hole správně dlouhé. Hole vám většinou upraví přímo v proshopu za mírný příplatek, nebo u specialisty. Této úpravě se říká clubfitting. Nemusí jít jen o prodloužení / zkrácení, ale i úpravu váhy, objemu gripu (pogumovaná část držadla hole), nebo dokonce i změnu barvy shaftu či gripu.

Doporučené sety

Nízkorozpočtové
Bay Hill by Palmer Bravo Golf Set Graphite
Tento set lze koupit již za cenu okolo 4.500 CZK a jako takové představují skvělé spojení ceny a kvality. Rozhodně s nimi na hřišti uděláte parádu, neboť mnoho uživatelů si cení jejich vzhled. Set obsahuje vše (kromě míčků a týček). V současné době asi nejlepší set pro golfisty s nevelkým rozpočtem.

Premiové
Ram FX Black Package Set
I když jsou tyto hole v ceníku okolo 10.000+ CZK (v závislosti na tom, kde je koupíte), lepší hráči s nimi jsou velmi spokojeni. Výkon holí je skvělý a rozhodně za ty peníze stojí.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář