GolfCzech.cz | Golfová škola | Jak začít s golfem? | Chci handicap

13.3.2011

Chci handicap

Pokud se Vám nepovedlo získat „Osvědčení pro hru“ nebo chcete chodit hrát i na jiná hřiště, než jsou zapojena do projektu „Hraj golf, změň život“, tak Vám nezbývá nic jiného, než si najít profesionálního trenéra* a začít pilně trénovat.

V tuto chvíli není od věci si něco říci k vybavení. Pro začátek Vám bude stačit pár holí. Putter*, sand wedge*, jedno krátké (9i) a jedno střední železo* (7i). Pokud máte pocit, že „potřebujete“ i dřevo*, tak si ho klidně pořiďte, ale není to nutné. Doporučuji Vám projít si golfové bazary a koupit hrané hole. Většinou je stejně po jedné sezóně budete chtít vyměnit za lepší nebo pro Vás vhodnější. Důležité pro začátek je, aby to byly hole s větším offsetem*. U dam a starších nebo naopak juniorských hráčů by měly být hole na grafitových shaftech*.

Nu a pak jen stačí koupit golfová pravidla, vypichovátko*, markovátko*, spoustu míčů (věřte, že jich budete potřebovat hodně; ale i ty se dají koupit levněji, např. http://www.lakeballs.com). Po pár hodinách s profíkem (u někoho desítkách hodin) dosáhnete takových herních schopností a znalosti pravidel a etiky golfu, že lehce získáte hcp. A už je s Vás golfista. Vzhůru na turnaje a za nižším hcp, nebo jen tak zahrát si na hřiště.

*) Terminologii najdete v „Otův golfník poučný – Ota Doležal“.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Jak začít s golfem?

Hodnocení: 4,1/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Přehled lekcí

archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář