GolfCzech.cz | Golfová škola | Jak začít s golfem? | Držení hole

13.3.2011

Držení hole

Dlaně a prsty jsou jedinou částí těla, která se dotýká hole a má tedy nejdůležitější vliv na golfovou techniku. Pokud tedy špatně držíte hůl, pak si prakticky zavíráte možnost správného uvolnění zápěstí a přivedení hlavy hole „square“ do impaktu. Je více možných držení hole, ale jedno je univerzální. Říká se mu neutrální držení a je součástí tzv. neutrální techniky.

Začneme držením levé ruky (pokud chcete hrát nalevo tak ruky pravé). Natáhněte levou ruku před sebe tak, aby prsty směřovaly vpřed a palec ukazoval kolmo vzhůru. Sevřete volně prsty v pěst, vyskočí vám úhel mezi předloktím a záprstím. Tento úhel je důležitý, zapamatujte si ho. Mnemotechnickou pomůckou Vám mohou být záprstní klouby ukazováčku a prostředníku, které byste měli vidět.

Nyní chytněte hůl do pravé ruky za shaft tak, aby hlava hole ukazovala k Vaší hlavě. Vložte grip hole do levé ruky od malíkové hrany po prostřední článek ukazováku, obejměte grip prstama a palec opřete o vrchní část gripu směrem k hraně uderové plochy (většinou bývá na gripu značka, která ukazuje tím směrem). Z toho vyplývá, že hůl držíme pouze v prstech.

Když už správně držíme hůl levou rukou, tak přidáme pravou. Stále držíme hůl směrem vzhůru a hlavou k sobě. Otočíme pravou dlaň v zápěstí k sobě. Přiložíme prostřední články prostředníčku a prsteníčku k shaftu. Sjedeme pravou rukou dolu k levé až se dotknou malíček pravé ruky a ukazováček levé ruky. Překryjeme palec levé ruky palcem pravé ruky. Palec pravé ruky opřeme o levou stranu gripu, aby byl v protistojném postavení proti ukazováčku.

Dětem a dámám doporučuji tzv. baseballové držení, pokud máte silné a krátké prsty, pak Vám bude vyhovovat tzv. overlap, pokud máte delší prsty tak můžete držet hůl interlockem.

Pokud hůl držíte správně, měli byste stále vidět záprstní klouby dvou prstů levé ruky a tzv. véčka (mezi palcem a ukazovákem) obou rukou by měla směřovat rovnoběžně mezi Vaše pravé ucho a rameno.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Zvětšit Zvětšit Zvětšit

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Jak začít s golfem?

Hodnocení: 4,1/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Přehled lekcí

archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář