GolfCzech.cz | Golfová škola | Jak začít s golfem? | Držení putteru

13.3.2011

Držení putteru

Také se Vám zdá nemožné, že ti nejlepší hráči jsou schopni trefovat jamku na tak velkou vzdálenost? Vypadá to jako kouzlo, a také v tom spoustu magie opravdu je. Magie sebedůvěry, ale především magie hodin strávených na putting greenu. Abych řekl pravdu, tak nadpis tohoto článku je zavádějící, protože není jiná část golfové hry, kde by bylo takových rozdílů mezi jednotlivými hráči, jako je puttování. Vlastně se dá říct, že není žádné správné držení putteru, jen to které vyhovuje Vám a vašemu putteru. Určitě jste už zjistili, že existuje spousta druhů putterů. Držení je snad stejný počet. Sám jsem minulou sezónu zkoušel experimentovat s držením, nakonec jsem se vrátil k svému základnímu držení.

Na rozdíl od držení hole, držíme putter v dlani levé ruky (v tzv. čáře života). To je ten hlavní rozdíl, jehož důsledkem je menší volnost v zápěstí. Puttovací úder je na rozdíl od švihu holí pohyb jednoramenné páky. To znamená, že zápěstí musí být při puttování nehybná. Pro znehybnění zápěstí můžeme využít ukazováček levé ruky, který natáhneme a položíme na prsty pravé ruky ve směru shaftu.

Uvědomte si, že putter je hůl, kterou držíte v ruce nejčastěji. Hřiště jsou designována tak, že scratch hráč, který zahraje hřiště s parem 72 v paru, zahraje puttrem průměrně 36 úderů. Proto si z putteru udělejte svoji nejoblíbenější hůl.

*) Terminologii najdete v „Otův golfník poučný – Ota Doležal“.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Zvětšit

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Jak začít s golfem?

Hodnocení: 4,1/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Přehled lekcí

archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář