GolfCzech.cz | Golfová škola | Jak začít s golfem? | Na jakou stranu?

13.3.2011

Na jakou stranu?

Jsou trenéři, kteří říkají, že „nalevo“ žádný dobrý hráč není a Phil Mickelson, že je pouze výjimka potvrzující pravidlo. Já si myslím, že každý člověk má stranu, která je dominantní. To znamená, že na tu stranu má větší potenciál dosahovat lepších výsledků. Všimněte si opravdu dobrých hráčů, ti pokud jsou nuceni, dokáží zahrát kvalitní ránu i na svoji slabší stranu. Takže pokud chcete hrát nalevo a trenér Vás bude nutit hrát napravo, můžete mu říct, že trénujete záchranné rány. Toto samozřejmě nemyslím vážně. Pokud už jste se rozhodli mít trenéra, tak mu musíte plně důvěřovat.

Jak však zjistit, která strana je ta „Vaše“? U malých dětí je to jednoduché. Nechte je hrát tak jak chtějí a jak jim to přijde přirozené. U dospělých je to těžší. Už mají určité návyky z jiných sportů (např. z hokeje, tenisu, baseballu). Mezi těmito sporty a golfem je ale podstatný rozdíl. A to ten, že v golfu se na rozdíl od jiných švihových sportů míček nehýbe. To, na kterou stranu hrajete hokej, však nemusí bezpodmínečně určovat, na kterou stranu byste měli hrát golf. Všimněte si, jaké procento hráčů hokeje hraje pravou rukou dole. Těchto hráčů je mnohem méně než leváků a přitom u golfistů je tento poměr obrácený.

Existují různé cviky jak zjistit na kterou stranu hrát:

  1. Stoupněte si zády ke svému trenérovi. Trenér do Vás strčí a v závislosti na tom, kterou nohou vykročíte, na tu stranu byste měli hrát.
  2. Kterou rukou hážete žabky na rybníku, na tu stranu byste měli hrát.
  3. Na kterou stranu jezdíte na snowboardu, na tu stranu hrajte.

Toto je pouze pár rad, jak zjistit, na kterou stranu hrát golf. Ta hlavní rada však je: „Hrajte napravo, mnohem lépe seženete vybavení a trenéři, většinou hrající napravo, vám vše lépe ukáží!“ A když Vám hra nepůjde, vždycky můžete začít hrát na druhou stranu. Navíc budete umět záchranné rány z pozic, kam si levák nebude moci stoupnout.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Jak začít s golfem?

Hodnocení: 4,1/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Přehled lekcí

archiv »

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář