GolfCzech.cz | Golfová škola | Jak začít s golfem? | Začít či nezačít?

13.3.2011

Začít či nezačít?

Pokud čtete tento článek, tak jste se již nejspíš rozhodli z golfem* začít. A pokud ještě rozhodnuti nejste, tak se Vás budu snažit přemluvit, aby jste začali.

Určitě okolo sebe máte někoho, kdo tvrdí, že na golf bude mít spousta času až bude starší nebo v důchodu. Ano, je pravda, že golf se dá hrát až do „smrtelné postele“, teda spíš do té doby, dokud budete moci chodit. Ale věřte, že ať začnete kdykoliv, zjistíte, že jste přišli pozdě a budete si říkat, proč já nezačal dřív.

Pak je tu druhá skupina anti-golfistů pro něž není golf plnohodnotný vyplavovač endorfinů, tedy sport. Zase omyl. Je pravda, že pokud půjdete na dvě hodiny na squash, tak výdej energie bude vyšší, než pokud obejdete osmnáct jamek za cca čtyři hodiny. Ale jděte s manželkou na squash a zahrajte si s ní stejně jako s rovnocenným partnerem. Právě tohle Vám golf dovolí. Handicapový systém* dovoluje soutěžit mezi sebou i hráčům s různou výkonností. A pokud budete hrát pravidelně, tak i Vaše tělo se zpevní a zesílí.

Ještě máte nějaké argumenty, proč nehrát golf? A jako bych Vás slyšel.. Golf je drahý sport. No určitě se nedá říct, že je levný, ale co je dnes levné. Záleží jen na Vás, jak často, s jakým vybavením a do jakého golfového klubu* vstoupíte. Můžete mít vybavení za statisíce, ale i za pár tisícovek. Zaplatit si členství v klubu na Karlštejně nebo v Best golf blue sky a platit green fee4 třeba na Molitorově. Golf si můžete přizpůsobit vlastním potřebám a možnostem.

*) Terminologii najdete v „Otův golfník poučný – Ota Doležal“.

Hodnocení lekce:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Uložte si do záložek na:

Pošli tuto stránku kamarádovi e-mailem! Google Linkuj jagg.cz asdf.sk Digg del.icio.us Ma.gnolia NewsVine Reddit SphereIt StumbleUpon Technorati co.mments Pownce Furl.net Yahoo Microsoft Live Favourites

Jak začít s golfem?

Hodnocení: 4,1/5
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička


Přehled lekcí

archiv »

Komentáře

Nadpis příspěvku Jméno Čas
Začít nebo nezačít? Zdeněk Benálek 24.4.2013 15:00
Odp: Dalsi skupina Ondrej Macák 6.3.2012 19:46
Dalsi skupina Ondrej Macák 6.3.2012 19:36

Archiv »

Přidat komentář »